پاور آنالایزر چیست؟ چگونه کار میکند ؟ چه کاربرد هایی دارد؟

پاور آنالایزر چیست؟ چگونه کار میکند ؟ چه کاربرد هایی دارد؟

پاور آنالایزر چیست؟ چگونه کار میکند ؟ چه کاربرد هایی دارد؟

میدانیم که توان یکی از پارامتر های مهم در الکتریسیته می باشد و آگاهی از مقدار تولید و مصرف آن یکی از نیاز های مهم در طراحی و بررسی یک دستگاه یا یک مدار می باشد .

قبل از اینکه که برویم سراغ اینکه اصولا پاور آنالایزر چیست و چه می کند بیایید یک تعریف ساده از توان ارائه بدهیم .

توان به طور ساده می شود انرژی در واحد زمان . حالا بسته به اینکه این انرژی مصرف شود یا تولید میشود توان ما میشود توان مصرفی یا توان تولیدی که قصه ای جدا دارد که در شماره های بعدی مقالات به طور کامل در مورد توان و نقش آن صحبت می کنیم.

اما برای آگاهی از مقدار توان پارامتر های مختلفی نقش دارند مانند ولتاژ ، جریان ، تلفات سیستمی و . . . اینجاست که ما به پاور آنالایزر نیاز پیدا می کنیم .

این دستگاه شروع می کند به اندازه گیری و بررسی تمامی پارامتر های دخیل در مقدار توان و در نهایت مقدار توان مورد درخواست شما را بدست می آورد .

اما کار این دستگاه به اینجا ختم نمی شود . پاور آنالایزر همانطور که از اسمش بر می آید  توان ( یا همان پاور ) را آنالیز میکند و نحوه ی تولید ، انتقال و مصرف آن برای ما شرح میدهد.

حال این توانمندی های این دستگاه چه کاربردی دارد ؟

دانستن نحوه رفتار انرژی و نیرو در یک مدار مزیت های زیادی دارد به عنوان مثال مهندسان می توانند با اطلاع از این جزئیات هدر رفت های خواسته یا ناخواسته را کاهش دهند یا اینکه در مکان هایی که میزان انرژی موجود در سیستم اهمیت زیادی دارد یا به اصطلاح در مدار های حساس به طور دقیق رفتار انرژی را زیر نظر داشته باشند.

کاربرد این دستگاه بسیار زیاد است و نمیتوان این دستگاه را مختص به جای خاصی دانست زیرا تقریبا هر شبکه الکتریکی و مدار و دستگاهی نیازمند بررسی و کنترل نحوه رفتار انرژی در آن است بنابراین میتوان این دستگاه را دستگاهی پر کابرد نامید .

اینجا در بازرگانی شکیبی میتوانید پاور آنالایزر ها و وات متر های با کیفیت برند های مشهور را با قیمت مناسب و واقعی تهیه کنید . برای مشاهده روی لینک رو به رو کلیک کنید : پاور آنالایزر

اگر میپرسید که چرا بازرگانی شکیبی ، پیشنهاد میکنیم روی این نوشته کلیک کنید :

چرا بازرگانی شکیبی؟

اعتماد جان تجارت ماست .

4.8 (96%) از 10 رای
دسته:

درخواست قیمت محصول

نام شما (الزامی)

شماره تلفن ( الزامی )

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *